Translate

5 Eylül 2012 Çarşamba

KAHVALTIYI ATLAMAYALIM!
Hiç kuşkusuz ki günün en önemli öğünü kahvaltıdır. Vücudun düzenli çalışabilmesi için kan şekeri düzeyimizin belirli bir seviyede olması gerekmektedir.  Gece uykuda geçen süre içerisinde; ki bu yetişkinlerde ortalama 8 saat olurken çocuklarda 10-12 saati bulmaktadır; kan şekeri düşer ve kişi kendini halsiz hisseder.  Kan şekerimizi yükseltip, vücudun güne hazır hale getirilmesi  için ihtiyaç duyulan besinlerin uyandıktan hemen sonra alınması çok önemlidir. Özellikle bu durum çocukları fiziksel ve psikolojik olarak çok fazla etkiler. Kahvaltı bize enerji verir, güne zinde bir şekilde başlamak ve günümüzü her açıdan verimli geçirebilmek adına kahvaltı büyük önem taşır.

Lütfen kahvaltıyı atlamayalım, atlatmayalım. Özellikle çocuklarımıza kahvaltıyı sevdirelim, her sabah sabırla bu öğünlerini hazırlayıp onları besleyelim.

Bu arada yukarıdaki fotoğrafta benim azimle sabah saat 6.45'de kızım beğensin de itiraz etmesin diye hazırladığım omleti görmektesiniz. O saatte sanki beni anlatıyor :))Hiç yorum yok:

Yorum Gönder